ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Шведска размислува за воведување трета, бустер доза вакцина против коронавирусот

Конечната одлука, меѓутоа, се уште не е донесена, соопшти шведската Агенција за јавно здравје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close