Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Шведска предупреди дека че воведе построги ограничувања доколку се зголеми притисокот врз здравствениот систем

Шведската Влада предупреди дека ќе воведе нови, построги ограничувања доколку луѓето одлучат да ги игнорираат постојните ограничувања во борбата против коронавирусот и се зголеми притисокот врз здравствениот систем, кој веќе се бори против третиот бран на епидемијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close