0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталДописници СветМакедонија.СлајдерПолитика

Шведска и Чешка сметаат дека Северна Македонија треба веднаш да ги почне преговорите за членство со ЕУ

Приоритет на Стокхолм и Прага за време на нивното претседавање со Европската унија ќе биде Западен Балкан и напредок на земјите од регионот во реформите насочени кон почитување на европските вредности, најавија денеска министрите за надворешни работи на Шведска и Чешка, Ан Линде и Јакуб Кулханек.

Back to top button
Close
Close