Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Шведска го одложува планот за ублажување на анти-ковид мерките

Шведска, која за време на пандемијата ја избегнуваше мерката за заклучување, ќе го одложи импровизираниот план за ублажување на некои ограничувања поради сегашното високо ниво на новозаразени, соопшти денеска Владата во Стокхолм.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close