Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Шведска го очекува врвот на вториот бран во средината на декември

Вториот бран на Ковид-19 што ја погоди Шведска може да го достигне врвот во средината на декември, соопштија денеска здравствените власти, истакнувајќи дека развојот на настаните ќе зависи од тоа колку јавноста ќе ги следи советите за социјална дистанца.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close