0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Швеѓаните реагираат на станбената криза со пренамена на аеродром во 30.000 домови

Доколку работите се одвиваат според планот на шведската влада, аеродромот Брома во Стокхолм ќе биде затворен, а таму ќе никнат околу 30.000 нови станови, што би го ублажило проблемот со недостиг на станови и високи кирии.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close