0_Магазин.ПорталСцена

Шварценегер загуби спонзор поради навреда на невакцинираните Американци

Глумецот и поранешен гувернер на Калифорнија претходно зборуваше за сериозноста на пандемијата во интервју за Си-ен-ен овој месец, па ги нарече луѓето што одбиваат да носат маски - „глупави“. Тој, исто така, додаде: „По ѓаволите со вашата слобода“.

Back to top button
Close
Close