ЕвропаЕвропа.Портал

Швајцарските пратеници гласаа за истополови бракови

Долниот дом на швајцарскиот Парламент денеска усвои предлог-закон со кој ќе се овозможат истополови бракови.

 

Таг
Back to top button
Close
Close