ЕвропаЕвропа.Портал

Швајцарскиот кризен штаб бара строги мерки и „локдаун“

Шефот на Кризниот штаб, кој ја советува швајцарската Влада во врска со пандемијата, Мартин Акерман побара денеска строг „локдаун“ со цел да се спречи натамошното ширење на коронавирусот, повикувајќи се на апелите на научниците, официјалните претставници и медицинските работници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close