ЕвропаЕвропа.Портал

Швајцарија воведе карантин за сите кои пристигнуваат од Британија и ЈАР

Швајцарија воведе 10-дневен карантин за сите оние кои пристигнале од Велика Британија и Јужна Африка од 14 декември, во обид да го спречи ширењето на новиот коронавирус. Таа држава ги прекина воздушните врски со тие земји.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close