Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Швајцарија: Претседателот на Конфедерацијата призна грешки во управувањето со кризата со Ковид-19

-Помеѓу јули и септември, ја потценивме ситуацијата. Мислевме дека можеме да го контролираме вирусот, рече Ги Пармелин, признавајќи дека властите „се далеку од тоа“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close