ЕвропаЕвропа.Портал

Швајцарија повторно го отвора прашањето за илегално посвојување деца

Швајцарија соопшти дека ќе ги преиспита можните илегални посвојувања на деца од странство, три години по избивањето на скандалот во врска со обвинувањата дека трговци на луѓе краделе од семејства деца посвоени од Шри Ланка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close