ЕвропаЕвропа.Портал

Швајцарија: План за бесплатни тестови на Ковид-19 во вредност од една милијарда франци

Швајцарија денеска претстави план вреден една милијарда франци кој нуди бесплатни тестови на коронавирус за своето население, како дел од мерките во борба против Ковид-19 со цел олеснување на излезот од земјата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close