Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Швајцарија: напад во супермаркет, полицијата не исклучува „терористички мотиви“

Швајцарка нападна две други жени, од кои една со нож, во супермаркет во Лугано, во кантонот Тичино (југ), објави регионалната полиција, која не исклучува „терористички мотиви“при нападот, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close