Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Швајцарија може да го преиспита договорот со „АстраЗенека“

Швајцарија би можела да се откаже од нарачаната вакцина на АстраЗенека против Ковид-19, но раскинувањето на договорот со таа британско-шведска компанија во моментов не е опција, иако може да се разгледа, објави денеска весникот НЗЗ ам Зонтаг.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close