Svet.SlajderЕвропа

Швајцарија ги замрзна банкарските сметки на Лукашенко

Швајцарија одлучи да ги замрзне банкарските сметки на белорускиот претседател Александар Лукашенко поради насилството по претседателските избори во земјата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close