Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Швајцарците го одбија предлогот на десницата за ограничување на имиграцијата од земјите на ЕУ

Според првичните калкулации за резултатот од референдумот од страна на институтот „Gfs“, дури 62 проценти од Швајцарците гласале против предлогот поднесен од десничарската Народна партија (СВП), јави денеска радиото СРФ.

Back to top button
Close
Close