БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Шумски пожар на Пелопонез – пет лица се повредени, десетина куќи изгореа

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените имаат проблеми со дишењето и се префрлени во блиските болници, се наведува во соопштението.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close