Дописници СветСветСвет.Портал

Шумер: Некои републиканци во Конгресот прават пуч

Лидерот на малцинството во Сенатот, демократот Чак Шумер, истакна дека некои републиканци во горниот дом на законодоавното тело на САД сакаат да направат пуч.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close