0_Магазин.ПорталЗанимливости

Шума со големина на Франција природно се обновила последниве 20 години

Меѓу поголемите обновени области, се бразилската Атлантска Шума, тајгата во северна Монголија, средишна Африка и крајбрежните шумски подрачја во Канада. Но, научниците предупредуваат дека шумите ширум светот продолжуваат да се соочуваат со големи опасности.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close