Дописници СветЕвропа

Шуица: Целта на Конференцијата за иднината на Европа се граѓаните на ЕУ, има простор за други

-Оваа конференција е насочена кон граѓаните на ЕУ прво, го финализираме учеството на разните земји, Европската Комисија секогаш била за учеството на земјите од западниот Балкан, нема геоблокирање, но фокусот е на граѓаните на ЕУ, изјави Шуица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close