0_Sport,PortalFutboll

Shtyhen ndeshjet nga Liga e parë dhe e dytë e Kampionatit të futbollit të Maqedonisë

Komisioni i garave në kuadër të Federatës së Futbollit të Maqedonisë së Veriut informon se për shkak të ndryshimeve të Protokollit për zbatimin e masave për mbrojtje nga "Kovid 19" dhe hyrjes në fuqi të Protokollit të përgjithshëm për organizimin e ndeshjeve, ndeshjet e xhiros së 11-të të LPFMV dhe xhiros së 10-të të LDFMV - Lindje dhe Perëndim të cilat duhej të luheshin më 31.10.2020 (të shtunën) dhe 01.11.2020 (e diel), shtyhen.

Back to top button
Close
Close