БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Штрајк на синдикатот на морнари предизвика проблеми во бродскиот сообраќај на атинското пристаниште Пиреас

Редици од патници и доцнење на бродо на атинското пристаниште Пиреас, предизвика рано утрово штрајкот на еден од поморските синдикати во Грција, штрајк, кој од судот беше прогласен за незаконски, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close