0_Македонија.ПорталОпштество

Што поскоро вклучување на мечкиното грозје во листата на заштитени видови

Што поскоро мечкиното грозје да биде вклучено во листата на заштитени видови, да се подобрат прописите со кои се уредува неговото користење и да се лиценцираат собирачите на сите наоѓалишта, се дел од препораките што произлегоа од двегодишниот проект за заштита на диви видови растенија кои се собираат за трговски цели.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close