0_Web_Актуелно0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Што може израелскиот антиракетен систем „Железна купола“

„Железна купола“ - е името на израелскиот противракетен систем, кој последните денови се користи како никогаш порано. Што може да стори овој одбранбен систем? Како работи и колку чини?

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close