Балкан

Што би донеле од вселената како подарок за дете е првото детско прашање до астронаутите на МВС

Сигурен сум дека еден од следните бугарски астронаути е тука меѓу нас, рече тој, неколку минути пред врската со Меѓународната вселенска станица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close