0_Web_Актуелно0_МИА Истражува.ПорталДописници МКДМКДОпштински вестиСторија

Штипските волонтери на Црвен Крст подаваат рака на беспомошните

Хуманоста и на некој да му се подаде рака, кога му е најтешко се водилки за волонтерите на Црвениот Крст, кои во изминатите десет месеци во време на пандемија се постојано на терен. Облечени во скафандери и заштитна опрема доставуваат пакети за социјално ранливите категории, слепите, инвалидизираните лица, но и на болните од Ковид 19, на кои им требаше достава на намирници, во времето кое го поминаа во изолација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close