0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вести

Штипски „Исар“ доби нови шест возила за собирање отпад

Штипското комунално претпријатие „Исар“ по 17 години го обнови возниот парк со камиони за собирање отпад. Преку проектот за изградбата на регионална депонија, финансиран од страна на фондовите на ЕУ за ова претпријатие обезбедени се шест возила со различен волумен.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close