Дописници МКДОпштински вести

Штипската градинка „Астибо“ со инвестиции за подобар престој на децата

Четирите објекти на градинката „Астибо“ деновиве се подновија со нов инвентар и ги подобрија условите за престој на децата. Директорката на градинката „Астибо“, Билјана Трајчевска вели дека со ребалансот на буџетот на Општина Штип добиле седум милиони денари. Со овие пари се набавени нови масички и столчињата за објектот „Бамби“, нови креветчиња за јаслите добија објектите „Бамби“, централниот објект и „Виножито“, а се подновиле и со нови постелнини. Замената на креветчињата во јаслите доаѓа по 40 години.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close