0_Македонија.ПорталДописници МКД

Штипската болница очекува технички прием на модуларниот ковид центар

Штипската Клиничка болница очекува деновиве да се изврши техничкото примопредавање од компанијата, која ја постави модуларната болница. Директорот на Клиничка болница-Штип, Ален Ѓеорѓијев за МИА вели дека во оваа болница ќе има комплетно нов мебел и 47 болнички кревети.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close