Дописници МКДОпштество

„Штип Арт Активисти“ со нова акција „Сонот на штипјани“

Граѓанските активисти од „Штип Арт Актизам“ денеска спроведоа нова акција на терен насловена „Сонот на штипјани“. На неколку локации во градот поставени се табли, на кои се посочени проблемите со кои се соочуваат граѓаните. Пред да ги постават таблите, спровеле онлајн истражување во кое граѓаните ги потенцирале најголемите проблеми со кои се соочуваат во секојдневното живеење.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close