Дописници МКДОпштински вести

Штипјанката Елена Манасиева и нејзините три деца добија нов дом

Поранешниот пожарникар Александар Ѓеорѓиевски, кој на штипската и на македонската јавност и е познат по низата организирани хуманитарни акции, а последно за што медиумите пишуваа за него е учеството во спасувачката мисија на луѓето под урнатините по земјотресот во Хрватска денеска и официјално заврши уште една хумана мисија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close