BallkanBallkan.PortalKorrespondentë Botë

Shtetas turq janë personat që pësuan dhe që mbijetuan në fatkeqësinë e anijes në Detin Egje

Në barkën që sot në mëngjes u përmbys në Detin Egje, ndërsa jetën e humbën shtatë persona janë transportuar shtetas turq, familje të cilat nga Turqia kanë dashur të arratisen në Greqi, konfirmojnë burime nga Ministria e Detarisë së Greqisë për mediat greke, njofton korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Back to top button
Close
Close