BotëBotë.Portal

Shtatë viktima si pasojë e zjarrit në një fabrikë për piroteknikë në Indi

Të paktën shtatë persona humbën jetën në zjarrin e sotëm në një fabrikë për piroteknikë në shtetin indian jugor Tamil Nadu.

Nju-Delhi, 4 shtator 2020 (MIA) – Të paktën shtatë persona humbën jetën në zjarrin e sotëm në një fabrikë për piroteknikë në shtetin indian jugor Tamil Nadu.

Viktimat janë gjashtë punëtore dhe pronarja e fabrikës, ndërsa në incident janë lënduar edhe dy gra.

Policia informon se pesë viktimat kanë vdekur në vendin e ngjarjes, ndërsa dy më vonë iu kanë nënshtruar lëndimeve.

Hetimi për zjarrin është në vijim. ar/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close