Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Штајнмаер предупредува на опасноста од екстремната десница

Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер предупреди денеска, на прославата на 40-годишнината од терористичкиот напад на Октоберфест, за опасноста од екстремната десница во таа држава.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close