ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Штајнмајер ја налути Украина

Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмајер ја разлути Украина со изјавите за дипломатската вредност на гасоводот Северен поток 2, преку кој треба да се доставува руски гас во Европа

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close