Svet.SlajderСветСвет.Портал

Шри Ланка го отфрли извештајот на ОН за наводни воени злосторства

Владата на Шри Ланка го отфрли извештајот на ОН за кршење на човековите права, тврдејќи дека извештајот е „надвор од нивниот мандат“ и дека неговата содржина е „злонамерна“, изјави денеска министерката Удаја Гаманпила, пренесе ДПА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close