Свет

Шпионажата во Австралија на повисоко ниво отколку во Студената војна

Шпионажата во Австралија е на повисоко ниво отколку во Студената војна. Ова го објави шефот на разузнавачката служба на земјата во говорот во кој предупреди дека граѓаните ги следат и малтретираат странски сили.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close