0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталПолитика

„Шпигел“: ЕУ го прекрши ветувањето, политичките последици можат да бидат сериозни

ЕУ цврсто им вети на Северна Македонија и на Албанија дека ќе ги отворат пристапните преговори - и го прекрши тоа ветување. Политичарите на тие земји се засрамени. Тоа што сега доаѓа не е добро, пишува германскиот весник „Шпигел“ на своето онлајн издание.

Back to top button
Close
Close