Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

„Шпигел“: Бундесверот има проблем со заштитните маски

Германската армија има проблем со лошиот квалитет на милион заштитни маски што им беа нарачани на војниците поради пандемијата на коронавирусот, тврди магазинот „Шпигел“.

Back to top button
Close
Close