EvropëEvropë.Portal

Shpërthim në një qendër afariste në Moskë

Një shpërthim shpërtheu sot në qendrën afariste "Panorama" në qendër të Moskës kumtoi Komiteti i Moskës për gjendje të jashtëzakonshme.

Moskë, 9 prill 2020 (MIA) – Një shpërthim shpërtheu sot në qendrën afariste “Panorama” në qendër të Moskës kumtoi Komiteti i Moskës për gjendje të jashtëzakonshme.

Tani për tani nuk ka informacione për viktima apo të lënduar, njoftojnë mediat ruse.

Supozohet se shpërthimi ka ndodhur në katin e 9-të të qendrës, për shkak të problemeve në kaldajë.

Mediat njoftuan se ka dritare të thyera të objektit si dhe të automjeve të cilat janë parkuar në afërsi. shk/

Таг
Back to top button
Close
Close