BotëBotë.PortalSvet.Slajder

Shpërthim në Bejrut

Një shpërthim i fuqishëm e ka tronditur sot kryeqytetin libanez, Bejrut, duke e lënduar një numër të madh njerëzish dhe duke shkaktuar dëme të mëdha materiale.

Bejrut, 4 gusht 2020 (MIA) – Një shpërthim i fuqishëm e ka tronditur sot kryeqytetin libanez, Bejrut, duke e lënduar një numër të madh njerëzish dhe duke shkaktuar dëme të mëdha materiale.

Mbi qendrën e qytetit  mund të shihet tym i dendur.

Supozohet se e bomba ka shpërthyer në portin në Bejrut, ndërsa sipas disa mediave lokale, incidenti ka ndodhur ku janë të vendosura depot për kapsolla. mb/

Таг
Back to top button
Close
Close