0_Спорт.ПорталТенис

Шпанските власти препорачаа откажување на септемврискиот тениски турнир во Мадрид

Властите во Шпанија препорачаа да не се одржи тенискиот турнир закажан за средината на септември, поради неповолната епидемиолошка состојба, пренесува „Марка“.

Мадрид, 1 август 2020 (МИА) – Властите во Шпанија препорачаа да не се одржи тенискиот турнир закажан за средината на септември, поради неповолната епидемиолошка состојба, пренесува „Марка“.

Оваа одлука доби поддршка од претставникот на локалното Министерство за здравство Антонио Запатеро.

Во Мадрид, од 12 до 20 септември, предвидено е да се одржат турнири на во женска конкуренција (ВТА) и во машка конкуренција (АТП). зс/

Таг
Back to top button
Close
Close