0_Спорт.ПорталОстанато

Шпански Херес може да се врати во календарот на Формула 1

Од 2021 година „Гран при на Шпанија“ во Формула 1 може да се одржи во Херез, пренесе „Аутоспорт“ повикувајќи се на „Андалусија информејшен“.

Back to top button
Close
Close