ЕвропаЕвропа.Портал

Шпанската Влада разгледува мерки, вклучително и полициски час

Шпанската Влада разгледува неколку можни мерки, вклучително и полициски час, во обид да се справи со новиот бран на зараза со коронавирусот, изјави денеска шпанскиот министер за здравство Салвадор Иља.

Back to top button
Close
Close