Svet.SlajderЕвропа

Шпанската полиција ги испитува каталонските сепаратисти

Судот во Барселона денеска објави дека полицијата истражува неколку лица поврзани со движењето на каталонските сепаратисти, поради сомневање дека извршиле корупција и промовирале јавни немири.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close