ЕвропаЕвропа.Портал

Шпанската крајбрежна стража спаси 58 мигранти, а 16 се водат како исчезнати

Четворица мигранти денеска загинаа, а 16 се водат како исчезнати откако се обиделе да преминат на европска територија од Северна Африка на мал сплав, соопшти шпанската крајбрежна стража

Back to top button
Close
Close