Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Шпанија сè поблиску до предвремени парламентарни избори

Откако вчера пропаднаа новите преговори за формирање влада меѓу левиот центар ПСОЕ на премиерот Педро Санчез и малцинската лева партија Унидас подемос, во Шпанија најверојатно ќе се одржат предвремени избори.

Back to top button
Close
Close