Svet.SlajderЕвропа

Шпанија првата рата од Фондот на ЕУ ќе ја добие во втората половина од годината

Шпанија ќе ја добие првата рата од Фондот за обнова на Европската Унија во втората половина на годината, изјави денеска шпанската министерка за економија Надија Калвино.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close