0_Спорт.ПорталСпорт.СлајдерФудбал

Шпанија прв полуфиналист на ЕУРО2020

Шпанија е прв полуфиналист на ЕУРО2020 совладувајќи ја вечерва Швајцарија на пенали со 3:1 во Санкт Петерсбург, откако четвртфиналната пресметка по 120 минути фудбал заврши 1:1

Back to top button
Close
Close